Hakkımızda

Hakkımızda
Firmamız 1999 yılında Atılım Teknik Makine unvanı ile kurulmuş ve 2017 yılı itibariyle 20.000 m² kapalı alana sahip yeni üretim alanında hizmet vermeye devam etmektedir. 2022 yılında Tekirdağ’da 15.000m2  alana sahip ek üretim alanı için yatırımlar yapmıştır.
 
Makine imalatı konusunda AR-GE departmanı oluşturulmuş, tasarım çalışmaları ile imalatlarını yönlendirmiştir.

Türkiye’ de yapılamayacak imalat yoktur.” prensibi ile döküm ve geri dönüşüm (kazanım) makineleri ve tesisleri konusunda ihtisaslaşmıştır. Üstün kalite anlayışını Nisan 2006 yılında aldığı ISO 9001 belgesiyle tescillemiş ve aldığı marka ve ürün patentleriyle çıtayı bir basamak daha yükseltmiştir.

Firmamız 2005 yılında ilk ihracatını Romanya’ ya makine parçaları üreterek yapmaya başlamıştır. Bu tarihten itibaren ihracat konusuna büyük önem vermiş olan firmamız, her yıl yurtdışı satışlarını artırmış 2007 yılı toplam cironun %30’ nu yurtdışı satışları (makine parçaları, döküm makineleri, döküm kalıpları) oluşturmuştur. Firmanın ihracat yaptığı ülkeler arasında Romanya, Yunanistan, Suudi Arabistan, İspanya, Gürcistan, Azerbaycan, Kolombiya, Cezayir, Libya, Arnavutluk, Tayland, Almanya, İtalya, Arjantin, UAE, Tunus, Macaristan, Polonya, Portekiz, Sırbistan, Ukrayna, İsrail, Kazakistan, Avusturya, İsveç, Rusya, Hırvatistan bulunmaktadır.

Kurucumuz Salih ÖZATA sektöründe, uzun yıllar boyunca edindiği deneyim ve bilgi birikimi ile imalat konusunda uzmanlaşmış bir ekiple birleştirerek döküm ve geri dönüşüm(kazanım) makineleri başta olmak üzere pek çok ürünün Türkiye'deki yerli üretimini gerçekleştirmektedir.

Ayrıca firmamızın önemli özelliklerinden birisi, firmaların, kurumların ihtiyacı olan ancak temin edemedikleri, yaptıramadıkları veya yaptırmayı düşündükleri makine ve prosesleri ARGE ve ÜRGE departmanlarında projelendirerek firmalara ve kurumlara yardımcı olmaktır.

2010 yılı itibari ile firmamız Savunma Sanayi sektöründe MKEK ile çalışmalar gerçekleştirmeye başlamıştır. Bu kapsamda SAGE ile NEB projesinin Ar-Ge çalışması başarı ile sonuçlanmıştır. Firmamız 2013 yılında MKEK ile yaptığı sözleşme neticesinde 215takım NEB projesinin üretimini, 2017 yılında 1450adet Mk82-500Lb mekanik üretimini, 2018 yılında 155takım NEB projesinin üretimini, 2019 yılında 201 takım NEB projesinin üretimini firmamız başarı ile tamamlayarak teslim etmiştir. Ayrıca firmamız TÜBİTAK SAGE ile yaptığı çalışmalar neticesinde astar, reçine, kompozit ve bilye (parçacık) uygulama konularında da ihtisaslaşmıştır.

2013 yılı içerisinde TTGV işbirliği ile atık döküm kumlarının geri kazanımı için bir projeye başlamıştır ve kendi bünyesinde bu proje için tesis kurmak maksadıyla yer alımı yapmıştır. Bu proje sayesinde atık döküm kumunun geri kazanımını sağlayarak, atık kumların çevreye verdiği zararı en aza indirgemeyi ve ülkemizde kullanılamayan bir teknoloji ile atık döküm kumunu ekonomiye kazandırmayı amaçlamaktadır.

Önümüzdeki yıllarda da savunma sanayiinde yan sanayi üreticisi olarak görev almayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda 2015 yılında SSM (Savunma Sanayi Müsteşarlığı) tedarikçi portalına ve OSSA Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSTİM DEFENCE & AVIATION CLUSTER) ne üye olmuş ve tanınan yan sanayi üreticisi olmak adına yatırımlarda yapacaktır.

2015 yılı içerisinde sektörün fırın ve brülör üreticilerini bir araya getiren EFSİAD Endüstriyel Fırın Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’ne üye olduk.