Hakkımızda

Firmamız 1999 yılında Atılım Teknik Makine unvanı ile kurulmuş ve Yenikent Sanayi Sitesinde talaşlı ve kaynaklı imalat olarak faaliyetine başlamıştır. 2002 yılında Organize Sanayi Bölgesi Dökümcüler Sitesi’ ne taşınmış ve 2004 yılında üretim alanını 2.500 m² alana çıkarmıştır. 2013 yılı ile üretim alanını 4.000 m², 2016 yılı ile üretim alanını 20.000 m²’ ye çıkarmayı hedeflemiş ve yatırımlarını gerçekleştirmiştir. 2017 yılı içerisinde yeni üretim alanında hizmet vermeye devam edecektir. Makine imalatı konusunda AR-GE departmanı oluşturulmuş, tasarım çalışmaları ile imalatlarını yönlendirmiştir.

“Türkiye’ de yapılamayacak imalat yoktur.” prensibi ile döküm ve geri dönüşüm (kazanım) makineleri ve tesisleri konusunda ihtisaslaşmıştır. Üstün kalite anlayışını Nisan 2006 yılında aldığı ISO 9001 belgesiyle tescillemiş ve aldığı marka ve ürün patentleriyle çıtayı bir basamak daha yükseltmiştir.
Firmamız 2005 yılında ilk ihracatını Romanya’ ya makine parçaları üreterek yapmaya başlamıştır. Bu tarihten itibaren ihracat konusuna büyük önem vermiş olan firmamız, her yıl yurtdışı satışlarını artırmış 2007 yılı toplam cironun %30’ nu yurtdışı satışları (makine parçaları, döküm makineleri, döküm kalıpları) oluşturmuştur. Firmanın ihracat yaptığı ülkeler arasında Romanya, Yunanistan, Suudi Arabistan, İspanya, Gürcistan, Azerbaycan, Kolombiya, Cezayir, Arnavutluk, Tayland ve Almanya bulunmaktadır. 2010 yılı itibari ile firmamız Savunma Sanayi sektöründe MKEK ile çalışmalar gerçekleştirmeye başlamıştır. Bu kapsamda SAGE ile NEB projesinin Ar-Ge çalışması başarı ile sonuçlanmıştır. “Firmamız 2013 yılında MKEK ile yaptığı sözleşme neticesinde NEB projesinin üretimini firmamız başarı ile tamamlayarak teslim etmiştir.“

Önümüzdeki yıllarda da savunma sanayiinde yan sanayi üreticisi olarak görev almayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda 2015 yılında SSM (Savunma Sanayi Müsteşarlığı) tedarikçi portalına ve OSSA Ostim Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSTİM DEFENCE & AVIATION CLUSTER) ne üye olmuş ve tanınan yan sanayi üreticisi olmak adına yatırımlarda yapacaktır. 2015 yılı içerisinde sektörün fırın ve brülör üreticilerini bir araya getiren EFSİAD Endüstriyel Fırın Sanayicileri ve İş Adamları Derneği’ne üye olduk.
2013 yılı içerisinde TTGV işbirliği ile atık döküm kumlarının geri kazanımı için bir projeye başlamıştır ve kendi bünyesinde bu proje için tesis kurmak maksadıyla yer alımı yapmıştır. Bu proje sayesinde atık döküm kumunun geri kazanımını sağlayarak, atık kumların çevreye verdiği zararı en aza indirgemeyi ve ülkemizde kullanılamayan bir teknoloji ile atık döküm kumunu ekonomiye kazandırmayı amaçlamaktadır.

Ürünler / Produtcts